תכנון קאנטרי-בריכה וחד"כ

בריכה5.jpg
בריכה3.jpg
בריכה4.jpg
בריכה1.jpg

 

תכנון של בריכה בלבד עשויה להוות אתגר מסוים. אך מבלי להמעיט באתגר של תכנון מבנים סטנדרטיים או בריכות שחיה רגילות, אין ספק שתכנון של קאנטרי הינו מלאכה מורכבת ביותר. אחרי הכל, יש להביא בחשבון לא רק את צרכי המשתמשים אלא גם את היחס בין אלמנטים שונים. יש צורך בקבלת אישורים שהתכנון צריך להביא כל זאת בחשבון. המתכנן צריך להעמיד מול העיניים את החזון של בעל המקום וכן שילוב של אלמנטים מגוונים ביותר. לפני שנפרט כמה נושאים הקשורים בתכנון, נציין כי יש להביא בחשבון בתוכניות שלל אלמנטים בטיחותיים כגון משטחים בעלי מקדם חיכוך נוגד החלקה, תאורה, גדרות ומעקות.

 

תכנון קאנטרי - המשלב בריכת שחיה
 

אלמנט נפוץ שקיים כמעט בכל קאנטרי באשר הוא הינו בריכת השחייה.
אבל אפילו באלמנט זה, הבסיסי לכאורה, יש להשקיע לא מעט מחשבה ותכנון.
על פי רוב, קאנטרי לא יסתפק בבריכה אחת. אפילו קאנטרי קטן מידות באופן יחסי
כולל בימינו מספר בריכות. תכנון מסוג אחד הינו כזה שנועד לבריכה מקורה ותכנון אחר יתאים
לבריכות שאינן מקורות. יש אפשרות לשלב בתכנון בריכה המקורה באופן חלקי ויש גם אמצעי קירוי
שניתנים לפריסה או לסגירה, על פי הצורך. על מנת שהתכנון יתאים לתכלית הרצויה,
יש לתת את הדעת להיבטים כגון גודל הקאנטרי. מספר המשתמשים הצפוי בכל בריכה. גיל המשתמשים בכל בריכה. העומק המבוקש.

בזמן התכנון עשויים לבוא בחשבון גם פתרונות מיוחדים, כגון התקנת בריכה שכוללת אפשרות לכיסוי הבריכה באמצעות רצפה נעה. בכך ניתן לעשות שימוש כפול באותו השטח (מתאים למשל לקאנטרי שרוצה לשמש גם כמתחם לאירועים). כמובן בתכנון הבריכה יש להביא בחשבון התקנת של מעקות מסביב, מדשאות, פינות שיזוף וכיוצא בזה. תכנון הנדסי של הבריכה כולל גם משאבות ומערכת לסינון המים, על מנת להבטיח מים נקיים, בהתאם לתקנים.

 

 

תכנון קאנטרי - המשלב מועדון ספורט

 

אם בעבר תכנון קאנטרי סבב רובו ככולו סביבה הבריכה, הרי שכיום יש צורך באטרקציות נוספות שחשובות לקהל המשתמשים והמבלים. הקאנטרי של ימינו מספק מרכז מושלם של בריאות, כושר ואיכות חיים. לכן, לרוב יידרש המתכנן לשלב בתכנון לא רק את המיקום של בריכות השחייה, צנרת המים וכיוצא באלה. בנוסף, יידרש לשלב בתוכניות גם מועדון ספורט בתצורה הרצויה.

מועדון ספורט בקאנטרי עשוי לכלול מגרשי ספורט כדוגמת כדור רגל, כדור עף, כדור סל וכן הלאה. אך מועדון הספורט יכלול מלבד מגרשים פתוחים גם אולמות או חדרים שמתאימים לחוגים שונים. וכמו כן, יש להקצות שטח בלתי מבוטל לטובת מכון כושר משוכלל. גם בזמן תכנון אלמנטים כאלה יש להביא בחשבון את גודל הקאנטרי, את מספר הצפוי של המשתמשים, את טווח הגילאים שאליו מכוונים בעלי המקום. גם המיתוג יכול לשחק תפקיד כבר בזמן התכנון. קאנטרי המצוי באזור ביקוש אקסקלוסיבי יהיה בדרך כלל מצויד במתקנים יוקרתיים ועיצוב כולל יוקרתי באופן מודגש.

 

 

תכנון קאנטרי - המשלב ג'קוזי

 

עוד אלמנט מאוד חשוב שיש להביא בחשבון בזמן תכנון קאנטרי הינו הג'קוזי. ניתן לתכנן ג'קוזי בגודל הרצוי כאשר יש להביא בחשבון את כלל המערכות הנדרשות. המנוע הנלווה, צנרת המים המיוחדת, הבקרה על הטמפרטורה הרצויה. נהוג למקם את הג'קוזי בקרבת מה אל הבריכות, אולם חלק מבעלי הקאנטרי המובילים בארץ מעדיפים תכנון מסוג אחר. כדאי להגדיר מראש את השטח המיועד, את הגודל הרצוי וגם את התצורה. אגב, במקום ג'קוזי שיכול להתאים למספר גדול למדי של משתמשים, ניתן להגדיר תוכנית שבה יותר מג'קוזי אחד. כל מתקן שכזה יופעל בטמפרטורה שונה (במידה וזה רצוי).

 

 

תכנון קאנטרי - המשלב ספא

 

על מנת שקאנטרי יהפוך למוקד משיכה גדול עוד יותר, ניתן לתכנן אותו כך שיכלול מתקנים נוספים. אחד מהם הוא כמובן הספא. תכנון ספא יוכל לכלול כל מיני אלמנטים מגוונים. כאלה הם למשל חדרי טיפולים שמתאימים לטיפולי גוף. ספא עשוי לכלול גם סאונות, סאונה יבשה וגם סאונה רטובה. עוד נהוג לתת את הדעת לאפשרות התכנון של קפיטריה או בר בריאות, אשר ניתן להעמיד סמוך לספא. בספא יש לתכנן מערכות כמו מיזוג אוויר מרכזי, תאורה מיוחדת וכל מה שצריך כל מנת ליצור את האווירה הנעימה.

נגישות

המקום חייב להיות מונגש לבעלי מוגבליות , המקום חייב להיות מונגש באביזרים , כגון רמפות , מעלון , מאחז יד , פס מוביל , משטחי אזהרה , לחצני אזהרה, שלטי נגישות ,ערכת הנגשה לכבדי שמיעה וחירשים .

 
 
 
בריכה.jpg