משרד א.גבור אדריכלים תכנן מבני תעשיה במקומות שונים בארץ.

המשרד תכנן מבנה טיפול במסוקים עבור חיל האוויר, מבני ממתקים עבור חברת שטראוס גרופ,

מרלוג ומשרדי הנהלה עבור חברת זגה רהיטים ועוד פרויקטים נוספים

ההיבטים השונים של תכנון מרלו"ג / מרכז לוגיסטי

כשאומרים שרשרת לוגיסטית מתכוונים לכלל התהליך שעובר משלב הזמנת  המוצר על ידי לקוח הקצה ועד להגעתו ליעד. התהליכים המתרחשים במהלך שרשרת זו מתחלקים לכמה שלבים עיקריים: הזמנה, ייצור, אריזה, שינוע ולעיתים גם התערבות של שירות לקוחות. בעבר כל אחד מהשלבים האלה התרחשו ביעדים נפרדים אחד מן השני, עד אשר החלו להשתמש במרלו"גים (מרכזים לוגיסטיים) כפתרון מאחד לכל השרשרת הלוגיסטית.

 

יתרונות המרלו"ג / המרכז הלוגיסטי

היתרון הגדול ביותר של המרלו"ג הוא איחוד של כמה גורמים מהשרשרת הלוגיסטית למקום אחד המביא להוזלת עלויות. שבוחנים זאת לעומק רואים כי הקמת המרלו"ג מחוץ למרכזי הערים מביאה להוזלה משמעותית במחירי השכירות המאפשרת מנגד יכולת הגדלה של שטחי האחסון. לרוב המרלו"ג יוקם בסמוך לצירי תחבורה ראשיים, ואם זו חברה יצואנית אז גם קרוב לנמל תעופה, מה שמזרז את פעולת השינוע ומאפשר לתת פתרון זול, מהיר ויעיל יותר ללקוחות. כמובן כשניגשים אל תכנון מרלו"ג חשוב להשקיע מחשבת תחילה ולבנות תכנית אדריכלית המתחשבת בכל האספקטים של שרשרת הלוגיסטיקה.

 

דגשים חשובים בבניית מרלו"ג ובתכנון מרכז לוגיסטי

תכנון מרלו"ג נכון מצריך התחשבות בכמה היבטים עיקריים. יש להבין תחילה כיצד יראה המרכז הלוגיסטי, היכן תמוקם כל יחידה בשרשרת תוך התחשבות בצרכיה. לדוגמא, מחסן הפריקה וההעמסה יהיה ממוקם סמוך לכביש הגישה. שנית, בעולם הטכנולוגי של היום יש לחשוב כיצד ניתן לשלב טכנולוגיה מתקדמת בצורה היעילה ביותר אשר תביא כמה שיותר ליעילות וחסכון כספי. לאחר התכנון הלוגיסטי והטכנולוגי יש להביא לאישור את התוכניות לגורמי הרישוי על מנת לקבל היתר בניה והפעלת המרלו"ג / המחסן הלוגיסטי.

בכדי להצליח להוציא תכנון מרלו"ג או תכנון מחסן לוגיסטי, בצורה היעילה והמהירה ביותר יש להשתמש בשרותי משרד אדריכלות לתכנון שטח המרלו"ג והמחסנים, משרד האדריכלים ייעץ בבחירת הספקים והקבלנים מתחומים שונים וירכז את העבודה בין כל אותם גורמים בכדי להביא לבסוף לבניית תוכנית יעילה ומדויקת הנותנת מענה לכל הבעיות והאתגרים הקשורים בבניית המרלו"ג ולא פחות חשוב אחזקת המבנה ותפעול תקין לאורך שנים. את התוכנית יגיש המשרד למול גורמי הרישוי בכדי להשיג טפסי הרישוי, ובמידה וצריך גם ידע לתקן את הליקויים אשר עלולים להתעורר במהלך בניית התוכנית. 

מבנה תעשייה

יצירת פרוגרמה איכותית

כל תכנון טוב מתחיל בפרוגרמה איכותית, עבור מבנה התעשיה יש לבדוק עם מנהל התפעול מהם הצרכים של המפעל, או המרכז הלוגיסטי

מהם השימושים של החללים השונים, האם יש צרכים מיוחדים של גובה, רצפה עמידה לשחיקה ועוד. איפה פורקים/טוענים את המשאיות, היכן האיחסון והיכן התפעול.

חשוב לתכנן מראש את הנושאים השונים לחיסכון בזמן תכנון, וכמניעת בעיות במבנה העתידי

תכנון מפעל ומבנה לוגסטי במודל תלת מימד

מראה את המבנה בכל שלבי התכנון ומסייע בתפעול ושינוי יחידות המפעל והלוגיסטיקה

התכנון בתלת מימד לאורך כל שלביו מייצר דו-שיח בין המתכנן ללקוח, מנהל התפעול והאדמניסטרציה של המפעל יכולים לבחון התאמת התכנון לצרכים

עוד בתרם הסתיים התכנון ויוצאים למכרז, בנוסף ניתן לעשות תיאום מערכות מורכב מול היועצים ביתר קלות ויעילות

הניסיון והשירות

כל אנשי הצוות שעובדים אצלנו הם אנשי מקצוע שעובדים בתחומי האדריכלות השונים מזה שנים, כך שאתם יכולים להיות בטוחים שלא חסר לנו ידע ו ניסיון ונשמח ביותר ללוות גם את הפרויקט שלכם,

במקצועיות ושירותיות

תכנון משרדי ספאנטק