1 דקות קריאה
אדריכל לעסקים

אדריכל היא מעין אומן העוסק בתכנון של מבנים, כאשר תחום התמחותו משלב מספר מאפיינים מרכזיים בשלבי הקמת מבנה הנוגעים גם לתכנון נוף והסביבה של המבנה, תכנון חללי הפנים וכן תכנון עירוני התואם למאפייני כל רשות מקומית וצביונה. תפקידו של אדריכל לעסקים הוא להתאים את יכולותיו ומיומנותו לצורך העסקי של החברה הזקוקה לשירותיו, בין אם מדובר על עסקים קטנים, עסקים מסחריים הזקוקים לתכנון הקמת מבני מסחר בשטחים ייעודיים או עסקים משרדיים הזקוקים לעיצוב ומיתוג של חללי הפנים. 

אדריכל לעסקים קטנים

עסק קטן הינו עסק הנמצא בבעלות פרטית ומונה צוות קטן ומצומצם שלעובדים, ולעיתים אף עובד אחד הפועל באופן עצמאי למינוף חברתו. למרות שמדובר על עסקים קטנים שאינם מניבים מחזור עסקאות גדול מדי שנה, גם עסקים כאלו מוכרחים לשמור על תדמיתם המקצועית בכדי למשוך כמה שיותר לקוחות עסקיים ולצבור מוניטין. לשם כך אדריכל לעסקים יוכל בתהליך העיצוב של העסק ובהתאם ליצור יתרון רב ערך על פני מתחרי העסק, זאת באמצעות יצירת תכנון אדריכלי מקצועי ומותאם על פי צרכי העסק ומאפייניו. לדוגמה קליניקה לקוסמטיקה או בית קפה המעוניינים למשוך לקוחות רבים ולהתרחב מבחינה כלכלית-עסקית, יוכלו לעשות זאת בליווי אדריכל לעסקים שיעצב את מקום העסק על פי החזון והלך הרוח הקיים בו, תוך מיקסום צרכי הלקוחות והענקת חווית לקוח איכותית ונעימה במקביל ליצירת סביבת עבודה נוחה ואפקטיבית לבעל העסק והעובדים שלו. 

אדריכל לעסקים - תכנון והקמת מבנים ציבוריים

ניתן לומר כי אדריכל לעסקי קטנים עוסק לרוב בתכנון ועיצוב של חללי הפנים במבנה העסקי, במיוחד אם מדובר על עסקים המצויים בשטחי מסחר קיימים כמו חנויות בקניון לדוגמה. לעומת זאת, כאשר מדובר על עסקים גדולים יותר כמו חברות עסקיות ויזמים המעוניינים להקים מרכזי קניות – תחומי אחריותו של אדריכל העסקים הופכים רבים ומגוונים יותר, כך שנוסף על תכנון חללי הפנים במבנה שלבי התכנון נוגעים גם לשטחים החיצוניים בו. במקרה של תכנון ופיתוח מבני ציבור, קיימת חשיבות רבה לייעוץ וליווי של אדריכל מנוסה שיעניק נקודת מבט רחבה ומקצועית לכל התהליך הכולל את הקונסטרוקציה, תשתיות, תאורה, נגישות וכן גם הנוף והסביבה של המבנה המיועד להקמה. בכדי שתוכנית הפיתוח תצא לפעול, על האדריכל ליצור פרוגרמה ייעודית ומפורטת על פי נתוני התב"ע המוגדרים בקרקע המיועדת לפיתוח. 

תכנון מבנים בטכנולוגיות מתקדמות

תכנון אדריכלי מקצועי מתחיל למעשה על הנייר, הרבה לפני שהמבנה מוקם על פני השטח הייעודי לפיתוח. בכדי שכל התהליך יהיה מובן ונגיש לעיניו של הלקוח כבר בשלבי התכנון, האדריכל נעזר בתוכנות חדשניות לתכנון אדריכלי המאפשרות יצירת מודלים בתלת מימד של מבנים על פי צרכי הלקוח העומד מולו. בדרך הזו ניתן להמחיש בצורה הטובה ביותר את מאפייני המבנה העסקי, ולבצע שיפורים ושינויים נחוצים בטרם הוצאת התוכנית לפועל.