1 דקות קריאה
משרד אדריכלים

תכנון אדריכלי למגורים

לכל אחד יש את הרצון לבנות את בית חלומותיו ולהתגורר בו ברוגע ושלווה יחד עם כל המשפחה. כיוון שבית הוא כמו מבצר והמקום הכי פרטי שיש, חשוב להתאים את המבנה שלו לרצונותיהם ושאיפותיהם של הדיירים בו. בעזרת תכנון אדריכלי המותאם לבתי מגורים, ניתן למקסם את המעטפת החיצונית של המבנה יחד עם החלל הפנימי בו כדי שישתלבו יחד לבית מגורים איכותי שכיף לשהות בו. משרד אדריכלים יסייע לדיירים להכיר ולהבין את תכונותיו של המבנה, וכך לתכנן יחד את תוכנית הבנייה האפקטיבית ביותר המאפשרת ניצול מקסימלי של השטחים הקיימים, התאמה לסביבה בה במבנה יוקם ויצירת אפשרות לניצול משאבים טבעיים כמו: שמש, רוח ואדמה טבעית, כדי לחסוך כמה שיותר באנרגיה. 

תכנון מבנים ציבוריים

בשונה ממבנה מגורים, מבנה ציבורי נועד לשמש ציבור רחב של אנשים המתגוררים באזור מסוים בו קיים השטח הציבורי. כשם שמבנה פרטי למגורים מאופיין על פי רצונותיו הדיירים בו, כך גם מבנים ציבוריים צריכים להיבנות על פי הצורך הציבורי הכללי ולהתאים לרצונותיהם. תכנון מבנה ציבורי מתחיל מכתיבת תוכנית בנייה מפורטת ומוסדרת הנקראת פרוגרמה, באמצעותה האדריכלים טווים את תהליכי הבניה שלב אחר שלב תוך התחשבות במכלול גורמים כמו: תנאי השטח והסביבה, מיקומו העתידי של המבנה, תוכניות תב"ע, מטרותיו של המבנה הציבורי ועוד. המטרה העיקרית של הקמת מבנה ציבורי היא להעניק מצד אחד איכות חיים ורווחה לציבור המתגורר באזור, ומן הצד השני למנף את מיתוגה ושגשוגה של הרשות בה המבנה מוקם כדי למשוך אליה ציבור גדול יותר. משום כך, תהליך התכנון האדריכלי כולל בין השאר שימוש בחומרי גלם מן השורה הראשונה, לצד התאמת עיצוב מקורי ויצירתי שיותיר רושם רב. 

תכנון מבנים מסחריים

מבנה מסחרי הינו למעשה מבנה המשמש לצרכים עסקיים כמו: חנות, משרד, אולם תצוגה ואף מוסך. כיוון שמבנה מסוג זה נועד להציג את יתרונותיו השונים של העסק, יש לאפיין בראש ובראשונה את מטרותיו של העסק המסחרי וכך להתאים את הקונספט העיצובי המתאים ביותר למבנה ולחלל המתוכננים. בתהליך תכנון של מבנה מסחרי, קבלה של ייעוץ וליווי ממשרד אדריכלים יהוו יתרון משמעותי על פני שטחים ומבנים מסחריים של המתחרים, כיוון שנקודת מבט מקצועית המשלבת תכנון נכון של מבנה מבחינת שטח וסביבה יחד עם תכנון עיצובי ייחודי, תעניק תוצאה איכותית של מבנה מסחרי שאין שני לו. 

משרד אדריכלים א.גבור מתמחה בתכנון מקצועי ויצירתי של מבנים שונים בכל רחבי הארץתוך יצירת סינרגיה בין רצונות וציפיות הלקוחות לבין שטחי הבניה ותנאי הסביבה הקיימים